Piątek 19.04.2024

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu organizowana jest w formie: zajęć terapeutycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych oraz porad i konsultacji dla rodziców. Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu jest dobrowolne i nieodpłatne. W naszym przedszkolu rozpoznawane są indywidualne możliwości psychofizyczne dzieci oraz zaspakajane potrzeby rozwojowe. Pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu udzielają dzieciom nauczyciele oraz specjaliści.

Rodzicom dzieci wymagających pogłębionej diagnozy specjalistycznej sugerujemy przebadanie dziecka w poradnipsychologiczno-pedagogicznej. W oparciu o uzyskane w wyniku badania zalecenia realizujemy działania edukacyjno-terapeutyczne.

Dokumenty, o które można ubiegać się w poradni psychologiczno-pedagogicznej • opinia psychologiczno-pedagogiczna • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
• orzeczenia o nepełnosprawności
• opinię dot. wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

Zajęcia specjalistyczne prowadzą:
• p. Monika Ostrowska -socjoterapeuta
• p. Monika Ostrowska -pedagog specjalny

• p. Katarzyna Krakowska – neurologopeda

• p. Natalia Mikulska – logopeda

• p. Aleksandra Marchowska – terapeuta pedagogiczny
• p. Maja Makarewicz - terapeuta Integracji Sensorycznej

Podczas zajęć specjalistycznych kierujemy się zasadami:

I. Stawianie zadań dostosowanych do możliwości dziecka i zapewnienie warunków poprawnego wykonywania ćwiczeń.
II. Możliwie pełna indywidualizacja pracy z każdym dzieckiem.
III. Powolne, systematyczne przechodzenie od zadań łatwiejszych do trudniejszych, od prostych do bardziej złożonych.
IV. Zapewnienie warunków do utrwalania prawidłowych umiejętności i likwidowania niekorzystnych nawyków.
V. Dostosowywanie czasu trwania poszczególnych ćwiczeń do wydolności dziecka.
VI. Mobilizowanie dziecka do wykonywania zadań poprzez stosowanie różnorodnych form ćwiczeń.

Serdecznie zachęcamy rodziców do korzystania z kosultacji pedagoga oraz logopedy na terenie naszego przedszkola.