Sobota 20.04.2024

Logopeda

Terapia logopedyczna skierowana jest do dzieci, u których mowa rozwija się w sposób nieprawidłowy. W naszym przedszkolu obejmujemy opieką logopedyczną wszystkie dzieci, które potrzebują pomocy w procesie nabywania mowy. Szczególny nacisk w trakcie zajęć kładziony jest na rozwijanie umiejętności komunikowania się, stymulowanie rozwoju mowy oraz korekcję wad wymowy.

Po przeprowadzonej diagnozie wstępnej i uzupełniającej, logopeda ustala indywidualny program zajęć, dostosowany do potrzeb i możliwości dziecka, który obejmować może:
-  usprawnianie narządów artykulacyjnych oraz funkcji oddechowych
-  ćwiczenia fonacyjne
-  ćwiczenia słuchu fonematycznego
-  ćwiczenia autokontroli słuchowej
-  korekcję wad wymowy
-  wprowadzenie alternatywnych metod komunikowania się (PECS, MÓWIK)
-  wzbogacanie słownictwa
- stymulowanie rozwoju mowy.

W trakcie zajęć wykorzystywane są różne metody, które wspomagają rozwój dziecka. Terapia logopedyczna odbywa się poprzez zabawę i naukę, wykorzystując takie aktywności, które w naturalny sposób motywują dziecko do spontanicznego komunikowania się z otoczeniem. Logopeda współpracuje z innymi terapeutami oraz wychowawcami, a także z rodzicami dziecka przekazując mu wskazówki do pracy w domu. Częstotliwość oraz czas trwania zajęć dostosowane są do potrzeb dziecka i możliwości dziecka.

Terapię logopedyczną prowadzą:

• p. Natalia Mikulska

• p. Sylwia Sawicka

• p. Katarzyna Krakowska (neurologopeda)