Sobota 20.04.2024

Nasi Przyjaciele

Nasi Przyjaciele z przedszkola w Tantow

W roku szkolnym 2010/2011 nasze przedszkole poznawało kraje Unii Europejskiej, zadanie to wynikało z naszego tematu rocznego  „Z PSZCZÓŁKĄ MAJĄ POZNAJEMY KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ”. Jedna z nauczycielek naszego przedszkola Katarzyna Kosna wpadła na pomysł nawiązania współpracy z pobliskim niemieckim przedszkolem w Tantow. Dnia 08.11.2010. po raz pierwszy odwiedziliśmy naszych nowych przyjaciół z pobliskiego Tantow, którzy przywitali nas bardzo ciepło i serdecznie . Przyjaciele zorganizowali nam wiele ciekawych atrakcji między innymi niezapomnianą wycieczkę wozami strażackimi. 19.05.2011r dwie grupy z naszego przedszkola skorzystały z zaproszenia przedszkolaków i nauczycielek z Tantow. Wizyta ta miała na celu nie tylko integracją między dziećmi ale również podpisanie współpracy polsko-niemieckiej   przez Panią dyrektor Beatę Brzóskę oraz Panią dyrektor niemieckiego przedszkola Gerlindę Witt . Wizycie tej towarzyszył przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Pan Piotr Romanicz. Wielką atrakcją dla dzieci był jednoosobowy cyrk z wytresowanymi tchórzofretkami .

Natomiast nasze przedszkole zaprosiło dzieci  z Tantow na super zabawę z okazji DNIA Dziecka 01.06.2012. Nasi niemieccy przyjaciele mogli pobawić się z naszymi przedszkolakami, który przygotowali wiele niespodzianek. W każdej sali były przygotowane Inne atrakcje np. zabawy z chustą klanzy, wykonanie wspólnych prac plastycznych a największą atrakcją tego dnia były zabawy na dużym dmuchanym placu zabaw. Zabawa była SUPER, nasi przyjaciele byli bardzo zadowoleni i my tez.  Nasza współpraca to nie tylko spotkania, prezenty ale również korespondencja i wymiana doświadczeń.