Środa 24.04.2024

• Życzymy Państwu Zdrowych, Pogodnych oraz Wesołych Świąt Wielkanocnych

• Pierwszy Dzień Wiosny!!!

Tradycją się stało, że w Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu odbywa się KONKURS RCYTATORSKI. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowują się do konkursu. Wybierają wierszyk o tematyce wiosennej oraz przygotowują strój wiosenny. W tym roku zainteresowanie konkursem było bardzo duże i w związku z dużą ilością chętnych, konkurs musiał odbyć się w dwóch terminach. Dzieci pięknie prezentowały swoje wiersz i kreacje, braw nie było końca. Zachęcamy do obejrzenia relacji w galerii zdjęć.

• Dzień Kobiet!!!

08.03.2024r. w naszym przedszkolu wszystkie dziewczynki świetowały Dzień Kobiet. Tego dnia w każdej grupie na dziewczynki czekało wiele atrakcji. Kobitki ze starszych grup wybrały sie do salonów piękności i salonów fryzjerskich. Do młodszych dziewczynek przyjechały panie wizażystki, były pokazy mody i wspaniały relaks w SPA. Chłopcy tego dnia przygotowywali słodkie niespodzianki dla swoich koleżanek. Zachęcamy do obejrzenia relacji w galerii zdjęć.

• Co nas czeka w marcu?

• 770 lecie Gryfina

01.03.2024r. dzieci z najstarszych grup "Zajączki" i "Żabki" uczestniczyły w uroczystościach z okazji 770lecia Gryfina. Przedszkolaki wspólnie z dziećmi z innych palcówek przeszły ulicami miasta wiwatując na cześc naszego miasta. Następnie na terenie stadionu miejskiego dzieci zaśpiewały piosenki z repertuaru dziecięcego i uczestniczyły w zabawach rozganizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Gryfino wspólnie z animatorami zabaw dziecięcych.

• W oczekiwaniu na wiosnę!!!

• Wiosenny konkurs recytatorski!!!

• Mikołajki

06.12.2023r. W naszym przedszkolu było wiele niespodzianek. Najważniejszą osobą tego dnia był oczywiście Święty Mikołaj, który przybył do naszego przedszkola z wielkim workiem prezentów.

• Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

• 11 listopada

10.11.2023r. o godzinie 11:11 wszytstkie przedszkolaki spotkały sie na przedszkolnym holu aby wspólnie zaśpiewać Hymn Polskim

• Rozstrzygnięcie konkursu!!!!!

30.10.2023r. w naszym przedszkolu odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu na "Jesienną kompozycję z dyni". Wszystkim przedszkolakom i rodzicom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy. Kompozycje były przepiękne!!! (fotorelacja z wręczenia nagród)

• Zapraszamy do udziału w konkursie.

• Myjemy prawidłowo zęby - spotkanie z higienistką stomatologiczną.

Myjemy prawidłowo zęby spotkanie z higienistką stomatologiczną.

Dnia 10 października grupę Biedronki odwiedziła pani higienistka stomatologiczna.
    Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani Weronika  opowiedziała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów. Następnie przedszkolaki dowiedziały się  jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Zaproszony gość pokazał także jakich szczoteczek i pasty należy używać. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę stomatologa i pacjenta. Teraz już wszyscy wiedzą, jak należy dbać o zęby i jak je myć.

• Biedronki, Wiewiórki i żabki w Domu Chleba w Marianowie

W piątek 06.10.2023 dzieci z grup „Biedronki”, „Wiewiórki” i „Żabki” były na wycieczce w Domu Chleba w Marianowie.Dzieci wzięły udział w warsztatach z pieczenia chleba, drożdżówek i ciastek. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i piekarze, tworząc własne wypieki z naturalnych składników. W dużej sali dzieci  miały swoją przestrzeń do pracy i wszystko, czego potrzebowały. Warsztaty trwały 3 godziny, a wszystkie wypieki dzieci zabrały ze sobą do domu. Na koniec zajęć dzieci mogły zjeść przygotowaną przez organizatorów pizzę. Dodatkowo warsztaty urozmaicone były przejażdżką elektrycznym pojazdem wycieczkowym po okolicy. Dzieci mogły podziwiać piękne widoki i poczuć wiatr we włosach. Były również zabawy na świeżym powietrzu, gdzie dzieci miały do dyspozycji plac zabaw.

• Dzień Chłopaka w Przedszkolu

30.09 oraz 02.10. w naszym przedszkolu dzieci świetowały Dzień Chłopaka. W każdej grupie było wiele niespodzianek i łakoci z tej okazji. Chłopcy z grupy "Zajączki" odwiedziły warsztat samochodowy, Żabki szalały w krainie zabaw Fantazja, Jeżyki miały trudne zadania do wykonania a na Wiewiórki czekała super pizza. Dziewczynki z grupy Zajączki szykowały smaczny poczęstunek dla swoich kolegów i oczywiście w każdej grupie były super prezenty. zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

• Zajączki poszukiwały Jesieni.

Zajączki poszukiwały jesieni i jej darów. odwiedziły park miejski oraz ryneczek. Z darów znalezionych w parku powstały  ozdoby, które pięknie ozdobiy salę,z warzyw powstała przepyszna słatka jażynowa a owoce zostały zjedzone. Zajączki wiedzą, że witanimy są bardzo ważne jesienią i nie tylko. więcej zdjęć w galerii.

• Jeżyki pojechały na spotkanie z Panią Jesienią.

W dniu dzisiejszym tj. 25.09 grupa "Jeżyki" pojechała do Chaty Raczki na spotkanie z Panią Jesienią. Dzieci szukały oznak nowej pory roku, szykały kolorowych liści i grzybów. Jeżyki zbierały jabłka i ziemniaki a na koniec wycieczki było pieczenie kiełbasek i wielka uczta. Więcej zdję ć w galerii .

• Jeżyki poznają sekretne życie Jeża

W piątek 15.09.23 grupę Jeżyki odwiedziła Pani Ula Czapiewska, która pokazywała dzieciom sekretne życie Jeża. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się wiek ciekawych rzeczy na temat jeżykow, poznały tajemnice "czy jeżyki lubią jabłka". Więcej zdjęć w galerii.

• Wiewiórki w Zoo w Eberswalde

We wtorek 11.09.2023r. grupa "Wiewiórki" była na wycieczce w zoo w Eberswalde. Dzieci mogły zobaczyć wiele ciekawych zwierząt i dowiedzieć sie wiele ciekawych rzeczy. Na dzieci czekały super atrakcje, które sprawiły im wiele radości. więcej zdjęć w galerii.

strona: